Fotograf

KAŽDÉ FOTENIE JE ZÁŽITOK

KAŽDÉ FOTENIE JE ZÁŽITOK

Volám sa Erich Baláž. Som profesionálny fotograf a venujem sa hlavne svadobnej a rodinnej fotografií. Snažím sa vytvárať krásne štylizované a dokumentárne fotografie pre šťastné rodinky a zaľúbené páry. Som posadnutý zachytávaním spontánnych emócií, skutočnej lásky a rodiny.

Moji zákazníci ku mne prichádzajú hlavne z okolia Trenčína, ale aj z Bánoviec, Nového Mesta nad Váhom, Púchova, Prievidze, Martina, Šale alebo z Bratislavy.

Môj ateliér sa nachádza v Trenčíne, je dobre prístupný s viacerými možnosťami parkovania.

2018 - Fotenie obálky na knihu

Som nesmierne rád, že moja fotografická tvorba zaujala spisovateľku Katku Brňákovú natoľko, že mi zverila do rúk úlohu zhotovenie fotografie na obal jej úžasnej knižky. Stretli sme sa v marci v mojom ateliéri v Trenčíne aj so spoluautorom knihy Borisom Žitňákom. Pri fotení vládla výborná tvorivá atmosféra, nasmiali sme sa a nafotili sme všetko čo sme potrebovali. S výslednými fotografiami boli obaja autori spokojní a dnes je už kniha na pultoch kníhkupectiev.

2013 - 101 najlepších česko-slovenských aktov

Magazín Motejlek.art sa v roku 2013 rozhodol zostaviť rebríček, resp. predstaviť 101 najlepších česko-slovenských fotografických aktov. V porote sedeli odborníci na čele s expertom na akt, fantastickým fotografom Tonom Stanom. Do súťaže som poslal jednu fotografiu. Veľmi som sa potešil, keď bola moja fotografia naozaj vybraná medzi 101 najlepších fotografických aktov, spomedzi stoviek ďalších výborných fotografii od slovenských a českých fotografov.

2008 - Výstava v Trenčíne

Keď som prvýkrát stretol „parkúristov“ na trenčianskom ostrove, ani vo sne by mi nenapadlo, že je to začiatok niečoho väčšieho.
Túlal som sa s kinofilmovym Canonom po ostrove, keď ma zaujali chalani, ktorí na polorozpadnutých preliezkach skákali a predvádzali bláznivé triky. Začal som ich fotiť. Najskôr sa ohradili, že nerobia nič zlé, prečo ich fotím. Porozprávali sme sa, a keď zistili, že som fotograf a ich „počínanie“ si zaslúži zvečniť na fotografiách, začali sa už aj trocha predvádzať. Neskôr ma začali na ich akcie volať, aby som ich pofotil. Fotografii pribúdalo a tak vznikla aj myšlienka, usporiadať výstavu. Vybral som asi 40 fotiek a 1.augusta 2008 sa v Mestskej galérií v Trenčíne konala vernisáž výstavy. Niektoré fotografie z výstavy si môžte pozrieť v galérií.

2008 - Rozhovor v magazíne MAX

V suvislosti s výstavou fotografií v obchodnom centre MAX Trenčín som bol oslovený so žiadosťou o poskytnutie rozhovoru. Rozhovor, spolu s niekoľkými ilustračnými fotografiami vyšiel v zimnom čísle magazínu MAX.

2007 - Fotografia mesiaca

Ocenenie Fotografia mesiaca je pre každého fotografa motiváciou a zadosťučinením, že práca, ktorú robí má zmysel. Tejto pocty sa mi dostalo v októbri 2007 od prestížneho stredoeurópskeho časopisu PHOTOART. Za fotografiu mesiaca bola vybraná fotografia "ExperiMENTÁLNY auto PORTRÉT. Pretože občas platí, že keď sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí, ani tentokrát tomu nebolo inak. Celostranová víťazná fotografia vyšla v časopise aj s grafickou chybou. Keď som ju v časopise uvidel, striedali sa vo mne pocity radosti z víťazstva s pocitmi hnevu, že chybou tlače je fotka znehodnotená. V ďalšom čísle vyšlo ospravedlnenie aj s bezchybnou tlačou, aj keď nie na celú stranu. Aj takéto veci sa dejú, našťastie sú to len úsmevné príhody, ktoré nikomu neublížia a po čase sa na ne dá spomínať s úsmevom.